Analistler, otomobil pazarı üzerinde önemli etkiler görüyor

Zaman geçiyor. Araç kiralama şirketi büyük Hertz (NYSE: HTZ), koronavirüs salgını sırasında kişisel iflastan uzak durmaya kararlı bir girişimde alacaklılarla başa çıkmak için haftalıktan daha düşük bir performans gösterdi. analistlere ve sektör uzmanlarına göre pazar yerleri ve belki de hükümet planı için.Hertz, 12 aya iyi bir ivmeyle başladı, ancak iki ay sonra pandemi “dünya çapında tatil talebi neredeyse sıfıra düştüğü ve ayrıca ABD istihdam ettiği için önemli bir organizasyon yıkımı yarattı motorlu taşıt sektörü düzgün bir şekilde kapandı, ”dedi Hertz’in baş hükümeti Kathryn V. Marinello, işletmenin ilk çeyrek kazançları Pazartesi ile bağlantılıdır. Estero, Florida merkezli Hertz Global Holdings – Hertz Corp. Sonunda Cuma gününe kadar, kredi verenlerinden bazıları ve varlığa dayalı teminat sahipleriyle bir anlaşmaya girdikten hemen sonra dört yüz milyon $ ‘a kadar Ertz International, Nisan ayı kira ödemesinde bir temerrüde düşüyor. 356 milyon dolarlık bir internet eksikliği bildirdi ve faiz, vergi, amortisman ve amortisman (FAVÖK) öncesinde değiştirilmiş kurumsal kazancı 2020’nin ana çeyreğinde 243 milyon dolar zarar verdi.

Şirketin denge tablosunda yaklaşık milyar dolarlık fonu olmasına rağmen, yaklaşık on yedi milyar dolarlık tam bir şahsi borç yüküne sahip.Hertz, likiditeyi korumak için mevcut tüm olasılıkları gözden geçiriyor ve kısa süre önce piyasaya sürüldüğünde kalanının% 90’ını iptal etti. Marinello, 2020 tasarım yılı filo siparişlerini belirtti.Kiralık motorlu taşıt firması, Kuzey Amerika’da 560.000’den fazla araçtan oluşan bir filoya sahip ve uluslararası 200.000’den fazla bir filoya sahip. hükümet Dünya çapında seyahatleri askıya aldı, eyaletler tecritleri yürürlüğe koydu ve yeniden satış açık artırmaları işgücü malları gönderdi. İşletme, “personel ve müşteri koruması, harcamaların azaltılması ve likiditeyi korumak için kurumsal önceliklerimizi anında değiştirdi” dedi. Kuzey Amerika Birleşik Devletleri’nde Hertz, 16.000 kurumsal ve disiplin personeline geçiş yaptı ve bu izinlerin on iki.000’i Marinello, kazanç çağrısı hakkında Mart ayı sonlarında “uzun süreli ayrılıklar”. Bu eylemlerin yıllık maliyet tasarruflarında yaklaşık 2,5 milyar ABD doları sağlaması ve “fonlarımızı genişletmeyi desteklemesi” gerektiğini bildirdi. Pandemi, tatil, turizm ve konaklama sektörlerini de aynı şekilde felce uğrattı. Ocak ve Şubat aylarında yolcu hacimlerinde% 5’lik bir artıştan sonra, dünya çapında seyahat yasakları ve Mart ve Nisan aylarında yerleştirilen evde tutma siparişleri% 93’lük bir düşüşle sonuçlandı. Amerika için Havayolları’na göre, Could ortasında yolcu seyahatinde Hertz, 2019’daki karının% 66’sını havalimanı kiralamalarından elde etti, dördüncü çeyrek ve yıl sonu raporlarında belirtildiği gibi ubmitting.

Hertz’de% 39 hisseye sahip olan büyük çoğunluk hissedarı Carl Icahn, Bloomberg tarafından belirtildiği gibi, şirketin ayakta kalmasını sağlamak için şirkete daha fazla nakit pompalayabilir ve yatırımını korumaya çalışabilir. Öyle olsa bile, eğer Herz iflas belgesine sahipse, alacaklılar adalet sahiplerinin vaatlerinden önceliklidir, bu yüzden bu zor. Cuma günkü işlemin sonunda, Hertz’in hisse oranı 2,50 dört dolardı. 3 aydan daha kısa bir süre önce, 21 Şubat’ta, her hisse için 20 $ yirmi beş dolara yükseldi. Hertz, ekonomik Predicament’te pek tek başına değil. Avis Finances Group (NASDAQ: Vehicle), ilk çeyreğinde, önceki 12 aydaki benzer çeyreğe göre% 9 düşüşle 1,8 milyar dolarlık gelir elde etti. Avis Automobile Rental’ın anne ya da baba şirketi, 158 dolarlık internet eksikliği bildirdi. 2020’nin ilk çeyreğinde milyon dolarlık bir internet eksikliği yaşanırken, tam tersine 12 ay önce aynı çeyrekte bildirilen doksan bir milyon dolar. “Mart ayında pazarlanan otomobil hacmini hızlandırmak için erken adımlar attık ve Avis’in geçici genel ceza avukatı müdürü Joe Ferraro, Might 5’te birincil çeyrek kazançları telefonunda bildirdi. Araç kiralama şirketi, Nisan ayında gelir beklediğini ve yüzde seksen düşebileceğini iddia etti. Ferraro, koronavirüs (COVID-19) salgını üzerine serpinti, ancak ticari kuruluşların Haziran ayında “seyahat sınırları kalktığında ve eğlence talebi iyileşmeye başladığında” istikrarlı bir şekilde toparlanmasını bekliyor. Yeterli olacak mı?

Belirli bir analist, Hertz’in mali durumunun tahvil sahiplerini tatmin etmek için önümüzdeki birkaç gün içinde yeterince arttığı bir durumu keşfetmekte zorlandığını bildirdi. “En az son beş yıldır düşük performans gösterdiler ve Aslında çok daha fazlası için FreightWaves’in baş bilgi bilimcisi Daniel Pickett, on yıldan fazla bir süredir ”diyor. “Hertz bundan önce sağlam değildi çünkü çok fazla borç taşıyorlardı, ancak COVID-19’un kıpır kıpır bir konumda olabilecekleri bazı komplikasyonları hızlandırdığını düşünüyorum