هنگامی که متخصص قلب و عروق می گوید شما بیماری قلبی دارید – قسمت 2

بنابراین آنژیوگرام در آینده نزدیک من بود. به من گفتند این یک روش ایمن و نسبتاً بدون درد است و جای نگرانی نیست. با این وجود چیزهای زیادی برای نگرانی وجود داشت. آنها بی دلیل نمی خواهند دوربینی را از بدن من و درون قلب من بکشند. هنوز آنژیوگرام یک عمل سرپایی است که در آن متخصص قلب یک شریان در پای شما را باز می کند و یک دوربین را در رگ های عضله قلب کار می کند. خیلی بدتر از آن است که به نظر می رسد اما فایده آن این است که شما دقیقاً می دانید وضعیت قلب و عروق شما در آن مقطع زمانی چگونه است. بنابراین من آماده ام

حداقل این سرانجام پاسخ خواهد داد که من واقعاً چه مشکلی جدی داشته طول عمر بیماران نارسایی قلبی  ام. با این حال متخصص قلب نگران بود زیرا او آنژیوگرافی را 4 روز بعد برنامه ریزی کرد.

روز این ماجراجویی ، من در مرکز قلب و عروق در یک بیمارستان محلی مراجعه کردم و آماده انجام آنژیوگرام شدم. IV وارد شد و من آماده رفتن بودم. یک بار در تئاتر آنژیوگرام ، داروهای آرامبخش به من دادند که اگرچه من را هوشیار نگه می داشتند ، اما هیچ دردی وجود نداشت و هیچ کس در حالی که از طریق من برای بررسی مشکل فرستاده بود کار نمی کرد. وقتی پرستاران و تکنسین ها با صدای کافی به اندازه کافی مستقیم با من صحبت کردند ، من قادر به پاسخگویی بودم.

نکته مثبت در مورد آنژیوگرام این است که در صورت یافتن انسداد ، متخصص قلب و عروق معمولاً می تواند استنت های فلزی یا دستگاه هایی مانند لوله را در رگ ها قرار دهد تا در صورت لزوم جریان خون را حفظ کند. این یک فاصله دور از قلب باز است ، نوع جراحی قفسه سینه خود را بشکنید که فقط چند سال پیش لازم بود. بعد از حدود یک ساعت ، دکتر ظاهراً دوز داروی آرامبخش را کاهش داد زیرا به یاد می آورم که او وضعیتی را به من داده است.

حکم
خبر بد این بود که من در دیواره های داخلی رگ هایم رسوب کلسیم داشتم. این چیزی بود که آنها با آزمایشهای دیگر دیده بودند. خبر خوب این بود که عروق یا لوله های من در داخل کاملا صاف بودند و بسیار بزرگ در نظر گرفته می شدند. لوله های بزرگ با یک پوشش نازک و کلسیم فقط یک مشکل بالقوه است.

از آنجا که برای چندین نسل یک فرد بزرگ از یک خانواده افراد بزرگ بوده ام ، این واقعیت که عروق من “بزرگ” در نظر گرفته شده اند باعث تعجب من نشده است. من نمی توانم آن را ثابت کنم ، اما باید فکر کنم که ویتامین ها و مواد معدنی که بیش از یک دهه مصرف کرده ام ، من را از ابتلا به بیماری قلبی تهدید کننده زندگی در این مرحله از زندگی محافظت کرده است. با این وجود متخصص قلب و عروق همچنان نگران زنده ماندن با در نظر گرفتن نمره بالای کلسیم در آزمایش خون بود.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *